Karamel’in Rüyaları

Adil İzci

Çok Sevgili Okur!
Sözü Karamel’in Rüyaları’nın kahramanına verelim:
Kahvaltı masasında ya gazeteci abla ya da üniversiteli abla, bazen ikisi birden, “Rüyamda ne gördüm, biliyor musunuz?” der, bizlerin “Birlikte görmedik ki, nereden bilelim?” dememize olanak tanımadan, rüyasını anlatmaya koyulur. Hem de ballandıra ballandıra! Sanki sadece onlar bazen hüzünlü, bazen eğlenceli, matrak rüyalar görebilir! Sonunda canıma yetti, “Ben de rüyalarımı anlatayım, hayır, babanın yardımıyla yazayım da görün bakalım!” dedim. Evet, “Görün bakalım!” İyi de ettim. Arada okur, o rüyalarımı yeniden görür gibi olduğumda bazen ne eğleniyorum. Sizlere de iyi eğlenceler!

Kitap Özellikleri

Yaş:
6-12
Sınıf:
4. Sınıf, 5. Sınıf, 6. Sınıf, 7. Sınıf, 8. Sınıf
Dizi:
Çocuk Edebiyatı, Yakında Yayınlanacak Eserler
Etiketler:
hayvan sevgisi, Köpek, paylaşmak, rüya, sahiplenme duygusu, sorumluluk

Teknik Bilgiler

İlk Basım Tarihi:
2017 / Ekim
Sayfa Sayısı:
108
Ebat:
12,5x19,5
ISBN:
978-605-9501-28-6

Arka Kapak Metni

Şair ve yazar Adil İzci, kızının soğuk bir kış günü eve getirdiği köpek Karamel’in kendisinin ve ailesinin hayatına kattığı neşeyi, bu kez köpeğinin dilinden öykü şeklinde anlatıyor. Çocuk edebiyatımızın ilk rüya kitabı olan Karamel’in Rüyaları, Serap Deliorman’ın sevimli çizimleriyle sıcacık bir kitap.

Yazar / Çizer HakkındaSerap Deliorman

1981’de Ankara’da doğdu. Anadolu Üniversitesi Çizgi Film Bölümü’nden mezun oldu. Grafik tasarım çalışmalarından sonra çocuk kitapları resimlemeye yöneldi. Yurtiçi ve yurtdışında resim sergilerine katıldı. Resim çalışmaları yanında el yapımı oyunca... | Devamı >>