Karamel’in Günlüğü

Adil İzci

Çok Sevgili Okur!
Sözü Karamel’in Günlüğü’nün kahramanına verelim:
Sokaklarda biraz gezelim tozalım, parkta biraz temiz hava alalım, oynayalım diye odasına gittiğimde, babayı bazen de günlüğünü tutarken bulurum. Hemencecik ne istediğimi anlar, “Peki Karamelciğim, azıcık kaldı, bitireyim de gidelim” der. Ne yalan yere hev hev edeyim, günlük tutma hevesini bu arada duyar oldum. Ama nasıl olacaktı? Özellikle sağ patimle, tez elden yorulunca (yani tembelliğim tutunca) babadan rica ederek! Tam bir yıl -elbet aralıklarla- yazdık durduk bunları. Bakalım nasıl bulacaksınız? Ayrıca sizlerde de bir heves uyandıracak mı? Doğrusu merak ediyorum.

Kitap Özellikleri

Yaş:
6-12
Sınıf:
4. Sınıf, 5. Sınıf, 6. Sınıf, 7. Sınıf, 8. Sınıf
Dizi:
Çocuk Edebiyatı, Yakında Yayınlanacak Eserler
Etiketler:
aile, arkadaşlık, canlılara saygı, çocuk, edebiyat, günlük, hayvan sevgisi, Köpek

Teknik Bilgiler

İlk Basım Tarihi:
2017 / Ekim
Sayfa Sayısı:
141
Ebat:
12,5x19,5
ISBN:
978-605-9501-19-4

Arka Kapak Metni

Şair ve yazar Adil İzci, kızının soğuk bir kış günü eve getirdiği köpek Karamel’in kendisinin ve ailesinin hayatına kattığı neşeyi, köpeğin dilinden günlük şeklinde anlatıyor. Karamel’in Günlüğü, Serap Deliorman’ın sevimli çizimleriyle hayvan sevgisini çocuklara kazandırmak ve çocuklarda kendilerinden farklı canlılarla birlikte yaşama bilincini geliştirmek için sizi bir köpekle yolculuğa çağırıyor.

Yazar / Çizer HakkındaSerap Deliorman

1981’de Ankara’da doğdu. Anadolu Üniversitesi Çizgi Film Bölümü’nden mezun oldu. Grafik tasarım çalışmalarından sonra çocuk kitapları resimlemeye yöneldi. Yurtiçi ve yurtdışında resim sergilerine katıldı. Resim çalışmaları yanında el yapımı oyunca... | Devamı >>