Kafamın İçinden Masallar

Mevlana İdris

Çok sevgili okur!
Kafamın İçinden Masallar kitabı, tam da masallara yakışır şekilde fantastik ögelerle zenginleşen ve okuma merakı uyandıran bir kitap. Mevlâna İdris’in usta kalemiyle yazdığı bu masalların dünyasında hayallerinize yakın kahramanlarla tanışacaksınız. Eren Dedeleroğlu’nun resimleri masal kahramanlarıyla iletişim kurmamızı daha da kolaylaştıracak. Bu kitaptaki masalları okurken senin de kafanın içinde masallar doğarsa hiç beklemeden yazmalısın bu masalları.

Kitap Özellikleri

Yaş:
6-9, 9-12
Sınıf:
2. Sınıf, 3. Sınıf, 4. Sınıf, 5. Sınıf, 6. Sınıf, 7. Sınıf
Dizi:
Çocuk Edebiyatı
Etiketler:
çocuk, çocukluk, edebiyat, fantastik, hayal, köstebek, kutuplar, Mardin, masal, sanat

Teknik Bilgiler

İlk Basım Tarihi:
2017 / Kasım
Baskı Sayısı:
1
Sayfa Sayısı:
102
Ebat:
12,5x19,5
KDV Dahil Fiyat:
35 TL
ISBN:
978-605-9501-17-0

Arka Kapak Metni

Masalın kendine özgü doğası ve gerçekliği vardır. Masala soru soramayız. Hele “Niçin oldu?” ve “Nasıl oldu?” sorularını hiç soramayız. Fakat masal bizim adımıza soru sorabilir. Bunun nedeni masalın ufkunun hayal, özünün ise düşünce olmasıdır.
Mevlâna İdris, çağdaş bir masal ustasıdır. Yazdığı onlarca özgün sanat masalıyla yaşadığı çağı insan, hayvan ve teknoloji boyutuyla yorumlar. Masal ülkesinin sınırları tüm dünya atlasıdır.
Mevlâna İdris’in masal edebiyatındaki kahramanlar hangi cinsten olursa olsunlar, tıpkı çocuk gibi meraklıdırlar ve hayret dürbünüyle bakarlar dünyaya. Bu masalların her biri şiir ikliminde gerçekleşir.
Mevlâna İdris’in masallarındaki düşünce hem gülümsetir hem de yolculuğa çıkarır okuru. Birçok öteki dile çevrilen bu masallar özgün sanat masalı edebiyatımızın seçkin örnekleridir.
Mustafa Ruhi Şirin

Yazar / Çizer Hakkında

Mevlana İdris

Bir Akdeniz kasabasında (K. Maraş/Andırın) 1966 yılında doğdum ve olaylar hızla gelişti. Kendisi de bir şair olan ağabeyim Nedim Ali, kasabaya gelen her türlü kitabı ve matbu evrakı seçer, alır ve okurdu. Ben de eklendim ona. Harflerin ve seslerin a... | Devamı >>Eren Dedeleroğlu

1985 yılında Balıkesir’in Sındırgı ilçesinde doğdu. Çocukluğu çatılarda, ağaç tepelerinde, bisiklet üzerinde geçti. Her zaman maceracı bir ruha sahip oldu. Çizim yapmaya annesiyle birlikte başladı. Ortaokul öğretmeninin yönlendirmesiyle Kütahya G... | Devamı >>