Küçükken Dinlemediğim Masallar

Mevlana İdris

Çok sevgili okur!

Mevlâna İdris’in masalları hem soru hem de cevaptır. Masal kahramanları insanlar, hayvanlar, bitkiler ve cansız varlıklar olabilir. Bu kahramanların yaşları kaç olursa olsun çocuk gibi soru sorar, çocuk gibi bakarlar dünyaya. Çünkü hepsi merak ettiklerinin peşine düşen kahramanlardır. Tutkuludurlar. Hayal ettiklerini gerçekleştirmek için uyurken bile çalışırlar. Siz de Küçükken Dinlemediğim Masallar’ı merak ettiyseniz, Eren Dedeleroğlu’nun resimleriyle kitap sizi bekliyor.

Kitap Özellikleri

Yaş:
6-9
Sınıf:
4. Sınıf, 5. Sınıf, 6. Sınıf, 7. Sınıf, 8. Sınıf
Etiketler:
düğme, fantastik, kedi, kelime, masal, sanat, sessizlik, torba, uğur böceği

Teknik Bilgiler

Baskı Sayısı:
1
Sayfa Sayısı:
96
Ebat:
12,5x19,5
KDV Dahil Fiyat:
35 TL
ISBN:
978-605-9501-26-2
Barkod:
9786059501262

Arka Kapak Metni

Mevlâna İdris’in sanat masallarını diğer masallardan farklı yapan kahramanlarıdır. Masal kahramanları insan ve hayvan olabileceği gibi bitki ve cansız varlıklar da olabilir. Masalları okurken kahramanların size yaklaştığını fark ederseniz yazarın yolculuğuna tanık olursunuz: “Adamın biri altmış yaşında” doğar. Bir başkasının dokuz düğmeli tişörtü vardır. Kara kedi niçin kimseyi umursamayarak yürür? Kelimeleri sessizlik torbasına koyan çocuğun amacı neydi? Bir çocuk işaret parmağındaki dünyanın en uğur böceğiyle niçin yolculuğa çıkmıştı? Dalgın ve dağınık bir adam olan Profesör Haşır Huşur hangi formül üzerinde çalışıyordu? Bu sorulardan bu kitabın kimya ya da fizik kitabı olduğunu sanmayın. Küçükken Dinlemediğim Masallar kitabı sorularımızı sanat masallarıyla yorumlayan bir felsefe kitabıdır.
Mevlâna İdris’in diğer sanat masallarında olduğu gibi fantastik dünyaya pencereler açılıyor. Gerçeğe hem hayal penceresinden hem de karşı kıyıdan bakmanız dileğiyle.
Mustafa Ruhi Şirin

Yazar / Çizer Hakkında

Mevlana İdris

Bir Akdeniz kasabasında (K. Maraş/Andırın) 1966 yılında doğdum ve olaylar hızla gelişti. Kendisi de bir şair olan ağabeyim Nedim Ali, kasabaya gelen her türlü kitabı ve matbu evrakı seçer, alır ve okurdu. Ben de eklendim ona. Harflerin ve seslerin a... | Devamı >>Eren Dedeleroğlu

1985 yılında Balıkesir’in Sındırgı ilçesinde doğdu. Çocukluğu çatılarda, ağaç tepelerinde, bisiklet üzerinde geçti. Her zaman maceracı bir ruha sahip oldu. Çizim yapmaya annesiyle birlikte başladı. Ortaokul öğretmeninin yönlendirmesiyle Kütahya G... | Devamı >>