Çocuk Vakfı danışmanlığında kurulan yayınevinin “Çocuk Edebiyatı Dizisi”nde; Cahit Zarifoğlu, Abdülkadir Budak, Adil İzci, Ayşe Kilimci, Betül Tarıman, Güngör Dilmen, Mevlana İdris, Mustafa Balel, Necati Zekeriya, Tarık Dursun K., Ahmethan Yılmaz, Gökhan

İSTANBUL (AA) – Çocuk Vakfı danışmanlığında kurulan Uçan At Yayınları’nın “Çocuk Edebiyatı Dizisi”nde yer alan ilk kitapları, yayımlanmaya başladı.

Bu yılın başında çocuk kültürü ve edebiyatının seçkin örneklerini sunma hedefiyle yola çıkan yayınevi, ilk etapta 10 kitabı çocuk okuyucularla buluşturdu.

Çocuğa ve çocuk haklarına saygılı bir yayıncılık hedefiyle yola çıkan “Uçan At Yayınları”, bu kapsamda Ahmethan Yılmaz, Gökhan Akçiçek, Hasan Demir, Mustafa Ruhi Şirin, Refik Durbaş ve Tacettin Şimşek’in kitaplarını yayımladı.

Tasarımlarıyla da dikkati çeken kitapların çizimleri; Anıl Tortop, Berk Öztürk, Erdoğan Oğultekin, Eren Dedeleroğlu, Ferit Avcı, Gamze Baltaş, Mustafa Delioğlu, Nurten Deliorman, Saadet Ceylan, Serap Deliorman, Soner Hızarcı ve Şahin Erkoçak tarafından yapılıyor.

– 16 yazar, 40 kitap

Cahit Zarifoğlu, Abdülkadir Budak, Adil İzci, Ayşe Kilimci, Betül Tarıman, Güngör Dilmen, Mevlana İdris, Mustafa Balel, Necati Zekeriya ve Tarık Dursun K.’nın kitaplarının da yer alacağı “Çocuk Edebiyatı Dizisi”nde toplam 40 kitap yayımlanacak.

Çocuk Vakfı Çocuk Edebiyatı Okulu’nun önerisiyle Bilge Kültür Sanat Yayıncılık tarafından kurulan Uçan At Yayınları, dil, kültür, edebiyat, sanat ve medeniyet temelinde yayıncılık yapmak amacıyla, ilk aşamada bilim, deneme, fantastik, felsefe, gezi, günlük, hikaye, masal, mektup, müzik, roman, rüya, sanat masalı, seçki, şiir, tarih ve tiyatro türlerinde kitaplar basacak.

Yayınevi, yakın zamanda ise çocuk hakları, çocuk kültürü, çocuk ve eğitim, çocuk ve felsefe, çocuk ve ilk gençlik edebiyatı, çocuk ve sanat, çocuk ve medya konularında diziler hazırlayacak.

AA