Guguklu Saatin Kumrusu

Mustafa Ruhi Şirin

Çok Sevgili Okur!
Masal Okulu’nun öğrencisi olmak için yaş sınırı yoktur. Masallar küçük çocuklar için gibi görülse de aslında, sanat değeri taşıyan masalları her yaştan kişiler okuyabilir ve okumalıdır. Masallar bize kendimizi, çevremizi gösterir; her masalda insanı insan yapan iyi ve kötü özelliklerin izlerini sürebiliriz. Çünkü masallar gerçeği gösteren hayal aynalardır. Mustafa Ruhi Şirin ve Mustafa Delioğlu bir araya gelmiş, ortaya metinleri ve çizgisiyle insanın kalbine dokunan masallar çıkmış. Sen de masal yazmak ister misin? E hadi o zaman! Merak etme, hayal etmeyi başaran, masal yazmayı da başarabilir.

Kitap Özellikleri

Yaş:
6-12
Sınıf:
4. Sınıf, 5. Sınıf, 6. Sınıf, 7. Sınıf, 8. Sınıf
Dizi:
Çocuk Edebiyatı, Yakında Yayınlanacak Eserler
Etiketler:
çocuk, çocukluk, edebiyat, hayvanlar, kuş, masal, padişah, sanat, yardımlaşma

Teknik Bilgiler

İlk Basım Tarihi:
2017 / Ekim
Sayfa Sayısı:
133
Ebat:
12,5x19,5
ISBN:
978-605-9501-05-7

Arka Kapak Metni

Masal anlatıcısı hayal aynasına bakarak anlatır masallarını. Biz masalı dinlerken veya okurken masal sineması seyreder gibi oluruz. Bunun nedenini masalların gücünde aramalıyız. Masal yazarı hayal ettiklerini yazar. Bu nedenle masal kahramanları yazarın baktığı yerden bakar dünyaya.
Guguklu Saatin Kumrusu’nda yer alan sekiz özgün sanat masalı şiirle ikiz kardeş gibidir. Masalların çocuk gibi meraklı ve tutkulu kahramanları vardır. Her masalın mekânı çoğunlukla görkemli bir doğa parçası, Kafdağı’nda bir saray, ıpıssız bir deniz kıyısı veya eski, ahşap bir evdir.
Mustafa Ruhi Şirin, gerçekle hayalin, masalla fantastiğin iç içe olduğu bu masalları şiirsel bir dille yazmış.

Yazar / Çizer Hakkında

Mustafa Ruhi Şirin

1955 yılında Trabzon’da doğdu. Çocukluğunu doğduğu bir dağ köyünde ve Karadeniz’in kıyısında geçirdi. Yedi yaşındayken vefat eden ve hiç unutamadığı babasının çıkıp geleceği günü beklemekten yorulmadı. Uzak denizlere kaptan olma hayaliyle büyüdü. Rad... | Devamı >>Mustafa Delioğlu

1946 yılında Erzincan’da doğmuş. Köyünün kırlarında kınalı kekliğine türküler söylerken kurşun kalemle resim defterine resimler yaparmış. Çocukken rüyasında renk renk resim kalemleri görürmüş. İlkokuldan sonra hayatını kazanmak için esnaf çıraklığ... | Devamı >>