Babamın Sevdikleri

Abdülkadir Budak

Çok Sevgili Okur!
Abdülkadir Budak, Şiir Okulu’nun önemli şairlerinden biridir. Kitaptaki şiirleri yüksek sesle okumanıza gerek yoktur. Aile duygusu, kardeşlik, sorumluluk, eşitlik ve özgürlük duygusunun kozasını sözcüklerle ören şiirleri okurken şair gülümseyerek aramızda dolaştığını sezdirir bize. Çünkü şair bu şiirleri çocuklara eğilerek yazmıştır. Babamın Sevdikleri, Abdülkadir Budak’ın sıcacık şiirleri, Saadet Ceylan’ın şiirlere uygun çizimleriyle özgürlük şarkısına dönüşüyor.

Kitap Özellikleri

Yaş:
9-12
Sınıf:
5. Sınıf, 6. Sınıf, 7. Sınıf, 8. Sınıf
Dizi:
Çocuk Edebiyatı
Etiketler:
aile, arkadaşlık, barış, bitkiler, çocuk, eşitlik, hayvanlar, özgürlük, sevgi, Yuva

Teknik Bilgiler

Baskı Sayısı:
1
Sayfa Sayısı:
72 sayfa
Ebat:
12,5x19,5
KDV Dahil Fiyat:
35 TL
ISBN:
978-605-9501-30-9

Arka Kapak Metni

Şair Abdülkadir Budak, Babamın Sevdikleri kitabındaki şiirleriyle, yuva kavramına değiniyor, insanların ve diğer canlıların birlikte yaşama duygusunun sıcaklığını okurlara sezdiriyor. Çocuklar bu kitapla hayatın sevgiyle, dostlarla, aileyle güzelleştiğini hissedecekler. Kitap eşitlik, özgürlük, kardeşlik ve barış umudunun kozasını ören şiirlerden oluşuyor.

Yazar / Çizer HakkındaSaadet Ceylan

1955 Düzce doğumlu. Düzce Lisesinden sonra Devlet Tatbiki Güzel Sanatlar-yeni adıyla Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi- Grafik Resim Bölümünü bitirdi. Profesyonel olarak fakültenin ikinci sınıfındayken başladığı kitap resimleme çalışmalar... | Devamı >>